Aparat stomatologiczny porcelanowy Warszawa

Ortodoncja w ostatnich latach zyskała bardzo dużą popularność, a co za tym idzie, rozwinęła się pod każdym kątem. Dzięki doświadczonym lekarzom możemy aktualnie osiągnąć nieprawdopodobne do niedawna efekty zarówno estetyczne, jak i zdrowotne. Piękny, śnieżnobiały, zdrowy uśmiech i co najważniejsze prosty zgryz nie jest obecnie większym problemem. Jedną z najpopularniejszych opcji jest stały aparat ortodontyczny porcelanowy, który może być estetyczną alternatywą dla klasycznego aparatu metalowego…

Obecnie aparaty ortodontyczne są najpopularniejszą metodą leczenia wszelkich wad zgryzu. Możemy wyróżnić aparaty ruchome, które zakładamy i zdejmujemy, praktycznie kiedy chcemy, oraz stałe, które są znacznie bardziej popularne i skuteczniej leczą nasze niedoskonałości. Do niedawna miały jednak one jedną, zdecydowaną wadę – były mało estetyczne ze względu na metalową konstrukcję. Wszystkie zamki w tym przypadku są widoczne, nie da się ich w żaden sposób ukryć. Do plusów z kolei możemy zaliczyć brak dyskomfortu z noszenia metalowej konstrukcji na zębach, ze względu na małe rozmiary zamków. Nie grożą nam również żadne skaleczenia czy problemy podczas spożywania posiłków. Cena także jest wielki sprzymierzeńcem takich aparatów, są to bowiem najtańsze warianty.

Jeśli jednak estetyka stoi u nas na pierwszym miejscu, to z pomocą przychodzą aparaty porcelanowe. Ich największą zaletą jest właśnie wspomniana estetyka. Zamki są najczęściej w kolorze mlecznym, dostosowanym do koloru naszego uzębienia. Mogą być również całkowicie przezroczyste (w zależności od wyboru pacjenta). Rozwój techniki spowodował, że zastosowanie takiego aparatu sprawia wrażenie jakbyśmy w ogóle nie mieli na sobie aparatu, a nasi rozmówcy najczęściej nawet go nie zauważają. Do minusów możemy z kolei zaliczyć nieco większe rozmiary zamków, co początkowo może sprawiać niewielki dyskomfort. Większa, ze względu na tworzywo wykorzystane do produkcji konstrukcji, jest też niestety cena. Ponadto jasne zamki z czasem będą nam się przebarwiać o jedzenia i picia. Tym faktem jednak nie należy się przejmować, bowiem w tego rodzaju aparatach są one wymieniane raz w miesiącu podczas wizyty u ortodonty.

Przed leczeniem ortodontycznym najlepiej jednak skorzystać z wywiadu z lekarzem, który z pewnością doradzi indywidualnie dobór najlepszej opcji.