Stomatologia bio-naśladowcza

Jest to rodzaj stomatologii zachowawczej, która zajmuje się leczeniem zębów osłabionych, ułamanych, i uszkodzonych próchnicą w sposób, który je wzmacnia i zabezpiecza  przed wnikaniem bakterii.

Dzięki temu pacjenci są bardziej zadowoleni i często, długoterminowo, wydają mniej na leczenie w porównaniu z tradycyjnymi metodami.

Dlaczego warto?

Główne zalety leczenia uszkodzonego zęba metodą bio-naśladowczą w porównaniu z powszechnie stosowaną metodą wypełnień zębów to:

  • zachowanie żywego zęba własnego na dłużej
  • mniej wizyt i mniejsze koszty leczenia
  • zachowanie funkcji, wytrzymałości i estetyki zęba własnego bez potrzeby leczenia protetycznego czy kanałowego

A w skrócie: dłuższa żywotność uszkodzonego zęba, mniej bólu, mniej wiercenia i niższe koszty leczenia. Czy potrzeba czegoś więcej?

Czym zatem jest stomatologia bio-naśladowcza? To nauka i sztuka odbudowy uszkodzonych zębów materiałami, które naśladują naturalne zęby w wyglądzie, funkcji i wytrzymałości. Materiały te „naśladują” naturalne tkanki zęba.

Natura zbudowała zęby z materiałów posiadających najbardziej odpowiednie cechy do pełnienia ich funkcji. Celem działań przy leczeniu zębów uszkodzonych, ułamanych, czy zniszczonych przez próchnicę, jest odbudowa ich wytrzymałości, wyglądu i funkcji, i to pomimo znaczącej utraty ich naturalnych tkanek. Stosowane w metodach bio-naśladowczych materiały zapewniają niespotykaną wytrzymałość tak wyleczonych zębów, w porównaniu z innymi szeroko stosowanymi metodami uzupełnień.

W klinice Naturaldens® umożliwiamy leczenie zębów metodami stomatologii bio-naśladowczej, abyście mogli Państwo cieszyć się swoim uzębieniem jak najdłużej. Zapraszamy do umówienia się na wizytę.