Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Leczenie kanałowe mikroskop Warszawa - leczenie pod mikroskopem

Jeśli proces próchnicowy trwa zbyt długo wewnątrz zęba, z czasem dochodzi do uszkodzenia jego najbardziej wewnętrznej struktury, tzw. miazgi. Często nie da się już nic więcej zrobić i trzeba ją usunąć, oczyścić struktury zęba bezpośrednio ją otaczające i wypełnić miejsce po miazdze. Ten proces to leczenie kanałowe (endodoncja).

Wymaga on niezwykłej precyzji od lekarza, dlatego często zabieg ten wykonywany jest pod mikroskopem bedącym na wyposażeniu naszej kliniki. Posiadamy też wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt radiologiczny i endometryczny, niezbędne w tym leczeniu.

Leczenie kanałowe – mikroskop w codziennym leczeniu

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to bardzo wymagająca i precyzyjna czynność. Jednak trudno jest sobie dziś wyobrazić pracę w nowoczesnym gabinecie bez mikroskopu czy tomografii komputerowej. Brak obu, czy choćby jednego z wymienionych, mocno ogranicza możliwości powodzenia w leczeniu kanałowym zęba. Raz dlatego, że obszar pracy jest niezwykle mały a dwa, że miejsce działania jest częściowo niewidoczne. Krótko mówiąc mikroskop oraz tomografia pozwalają dentyście na znacznie bardziej precyzyjną i świadomą pracę, niż było to w dotychczasowej historii stomatologii. Jednak nawet obecnie w Warszawie jest wiele gabinetów świadczących usługi leczenia kanałowego, które nie posiadają tych urządzeń. W klinice Naturaldens oferujemy Państwu nowoczesne leczenie i diagnostykę na najwyższym poziomie.

Etapy leczenia kanałowego pod mikroskopem

Samo oczyszczenie kanału (lub kanałów – w zależności od zęba może ich być wiele: trzy, cztery) wykonuje się specjalnymi drobnymi pilniczkami (widocznymi na zdjęciu obok), które pozwalają na usunięcie pozostałości miazgi oraz poszerzenie anatomicznych kanałów, tak aby usunąć zainfekowane warstwy zębiny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie kanału. Kolejnym etapem po opracowaniu kanałów jest ich wypełnienie. Istnieje kilka metod, którymi się to robi. W tym etapie chodzi przede wszystkim o to, aby dokładnie i szczelnie wypełnić kanały, bo tylko w ten sposób ząb leczony kanałowo ma szansę przetrwać i służyć nam przez długi czas.

Jednak leczenie kanałów nie kończy leczenia zęba. Teraz trzeba jeszcze „naprawić” uszkodzoną koronę zęba. Istnieją tu dwie możliwości: albo wypełnić ząb materiałem (najlepiej metodą bio-naśladowczą) albo uzupełnić brakujące struktury protetycznie (np. poprzez onlay czy koronę). Warszawa jest miastem, w którym jest szczególnie dużo gabinetów stomatologicznych, ale jedynie klinika Naturaldens posiada lekarzy przeszkolonych przez specjalistów z Academy of Biomimetic Dentistry z Nowego Jorku. Jesteśmy nie tylko jedynymi w Warszawie, ale też w Polsce. Biomimetic dentistry (czyli stomatologia bio-naśladowcza) to materiały i procedury, które pozwalają na takie wypełnianie zębów, które znacząco wydłuża życie uszkodzonego zęba, odbudowując nie tylko kształt i estetykę zęba (jak to ma miejsce w tradycyjnych wypełnieniach) ale też jego wytrzymałość.

Dobre wykonanie wymienionych powyżej czynności jest podstawą długoczasowego zachowania zęba, którego to dotyczy. Do tego wymagany jest czas poświęcony na wykonanie tych czynności, doświadczenie, umiejętność i cierpliwość lekarza wykonującego ten zabieg. To wszystko znajdziecie Państwo w klinice Naturaldens®.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę.