Leczenie kanałowe pod mikroskopem

Jeśli proces próchnicowy trwa zbyt długo wewnątrz zęba, z czasem dochodzi do uszkodzenia jego najbardziej wewnętrznej struktury, tzw. miazgi. Często nie da się już nic więcej zrobić i trzeba ją usunąć, oczyścić zainfekowane bakteriami struktury zęba bezpośrednio ją otaczające i wypełnić miejsce po miazdze. Ten proces to leczenie kanałowe (endodontyczne).

Wymaga on niezwykłej precyzji od lekarza, dlatego często zabieg ten wykonuje się przy użyciu mikroskopu, w wielu przypadkach niezbędnego. Posiadamy też wysokiej jakości, nowoczesny sprzęt radiologiczny i endometryczny, konieczne w tym leczeniu.

Dlaczego leczenie kanałowe w Naturaldens®?

dlatego, że stosujemy wyłącznie najnowsze, pozwalające na wysoką precyzję, protokoły leczenia:

  • wielokrotne powiększenie pola operacyjnego pod mikroskopem
  • stosujemy nowoczesne narzędzia mechaniczne do opracowania kanałów
  • wypełniamy kanały metodą płynnej gutaperki

Leczenie kanałowe – mikroskop w codziennym leczeniu

Leczenie kanałowe pod mikroskopem to bardzo wymagająca i precyzyjna czynność. Jednak trudno jest sobie dziś wyobrazić pracę w nowoczesnym gabinecie bez mikroskopu czy tomografii komputerowej. Brak obu, czy choćby jednego z wymienionych, mocno ogranicza możliwości powodzenia w leczeniu kanałowym zęba. Raz dlatego, że obszar pracy jest niezwykle mały a dwa, że miejsce działania jest częściowo niewidoczne. Krótko mówiąc mikroskop oraz tomografia pozwalają dentyście na znacznie bardziej precyzyjną i świadomą pracę, niż było to w dotychczasowej historii stomatologii. Jednak nawet obecnie, w Warszawie a także w Polsce, jest wiele gabinetów świadczących usługi leczenia kanałowego, które nie posiadają tych urządzeń. W klinice Naturaldens® oferujemy Państwu nowoczesne leczenie i diagnostykę na najwyższym poziomie.

Etapy leczenia

Samo oczyszczenie kanału (lub kanałów – w zależności od zęba może ich być wiele: trzy, cztery) wykonuje się specjalnymi drobnymi pilniczkami stosując nowoczesne narzędzia mechaniczne wspomagane narzędziami ręcznymi, które pozwalają na usunięcie pozostałości miazgi oraz poszerzenie anatomicznych kanałów, tak aby usunąć zainfekowane warstwy zębiny znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie kanału. Kolejnym etapem po opracowaniu kanałów jest ich wypełnienie. Istnieje kilka metod, którymi się to robi. W tym etapie chodzi przede wszystkim o to, aby dokładnie i szczelnie wypełnić kanały, bo tylko w ten sposób ząb leczony kanałowo ma szansę przetrwać i służyć nam przez długi czas. Dodatkowo, na każdym etapie pracy mamy możliwość kontroli wykonanej pracy przy zastosowaniu tomografii komputerowej (radiologia 3D).

Wypełnienie kanału

Zakończeniem leczenia kanałowego, jest jego trwałe i szczelne wypełnienie. Stosujemy do tego najnowszą metodę wypełniania przy zastosowaniu płynnej gutaperki.

Jednak leczenie kanałów nie kończy leczenia zęba. Teraz trzeba jeszcze „naprawić” jego uszkodzoną koronę. Istnieją tu dwie możliwości: albo wypełnić ząb materiałem (najlepiej metodą bio-naśladowczą) albo uzupełnić brakujące struktury protetycznie (np. poprzez onlay czy koronę). Warszawa jest miastem, w którym jest szczególnie dużo gabinetów stomatologicznych, ale jedynie klinika Naturaldens® posiada lekarzy przeszkolonych przez specjalistów z Academy of Biomimetic Dentistry z Nowego Jorku.

Leczenie kanałowe mikroskop Warszawa - leczenie pod mikroskopem

Jesteśmy nie tylko jedynymi w Warszawie, ale też w Polsce. Biomimetic dentistry (czyli stomatologia bio-naśladowcza) to materiały i procedury, które pozwalają na takie wypełnianie zębów, które znacząco wydłuża życie uszkodzonego zęba, odbudowując nie tylko kształt i estetykę zęba (jak to ma miejsce w tradycyjnych wypełnieniach) ale też jego wytrzymałość.

Dobre wykonanie wymienionych powyżej czynności jest podstawą długoczasowego zachowania zęba, którego to dotyczy. Do tego wymagany jest czas poświęcony na wykonanie tych czynności, doświadczenie, umiejętność i cierpliwość lekarza wykonującego ten zabieg. To wszystko znajdziecie Państwo w klinice Naturaldens®.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę.

Cennik

Badanie lekarskie 200 zł
Wypełnienie ubytku – ząb mleczny od 250 zł
Wypełnienie ubytku – ząb stały od 300 zł
Odbudowa zęba bio-naśladowcza od 400 zł
Opracowanie kanału pod mikroskopem od 350 zł
Wypełnienie kanału pod mikroskopem od 350 zł
Wypełnienie tymczasowe kanału (za każdy kanał) 80 zł
Dewitalizacja 100 zł
Ekstyrpacja przyżyciowa (każdy kanał) 50 zł
Opatrunek w zębie mlecznym 100 zł
Opatrunek w zębie stałym 100 zł
Znieczulenie miejscowe nasiękowe 50 zł
Znieczulenie miejscowe powierzchniowe 20 zł
Znieczulenie przewodowe 80 zł

Umów wizytę