Stomatologia Bio-naśladowcza

Rozwój współczesnej implantologii oraz protetyki spowodował, że zbyt łatwo rezygnuje się dziś z leczenia zachowawczego zębów. Trzeba mieć na uwadze, że nie ma nic lepszego niż naturalne zęby. Pomimo rozwoju wspomnianych dziedzin stomatologii, uzyskane efekty leczenia nadal nie są tak doskonałe jak naturalne zęby. Dlatego warto i trzeba dokonać każdego wysiłku aby utrzymać własne, naturalne zęby jak najdłużej. Nawet gdy są one już mocno uszkodzone. Wyjściem naprzeciw tym potrzebom jest stomatologia bio-naśladowcza. Materiały i metody stosowane w stomatologii bio-naśladowczej są wynikiem wieloletnich badań naukowych i rozwoju materiałów. Głównym adwokatem i źródłem wiedzy na temat stomatologii bio-naśladowczej jest Academy of Biomimetic Dentistry (AOBD) z USA. Instytucja ta została powołana przez stomatologów z całego świata, naukowców i praktyków. Jej głównym celem jest propagowanie tej dziedziny stomatologii na świecie.

W naszej klinice stosujemy leczenie uszkodzonych próchnicą zębów metodą bio-naśladowczą. Jesteśmy pierwszą i jedyną kliniką w Polsce, której lekarze zostali przeszkoleni przez specjalistów AOBD z Nowego Jorku.

Przed leczeniem

Po leczeniu

Czym jest stomatologia bio-naśladowcza?

To nauka i sztuka odbudowy uszkodzonych zębów materiałami, które naśladują naturalne zęby w wyglądzie, funkcji i wytrzymałości. Metoda ta pozwala na długoczasowe zachowanie naturalnych struktur zęba, oszczędzając jak najwięcej jego tkanek własnych. Jednocześnie wzmacnia leczony ząb, co znacząco odróżnia tą metodę od tradycyjnych wypełnień. Dzięki stomatologii bio-naśladowczej można uniknąć leczenia protetycznego uszkodzonej korony zęba.

Dlaczego warto?

Główne zalety leczenia uszkodzonego zęba metodą bio-naśladowczą w porównaniu z powszechnie stosowaną metodą wypełnień zębów to:

  • zachowanie żywego zęba własnego na dłużej
  • mniej wizyt i mniejsze koszty leczenia
  • zachowanie funkcji, wytrzymałości i estetyki zęba własnego bez potrzeby leczenia protetycznego czy kanałowego

A w skrócie: dłuższa żywotność uszkodzonego zęba, mniej bólu, mniej wiercenia i niższe koszty leczenia. Czy potrzeba czegoś więcej?

Podsumowuwanie

Natura zbudowała zęby z materiałów posiadających najbardziej odpowiednie cechy do pełnienia ich funkcji. Celem działań przy leczeniu zębów uszkodzonych, ułamanych, czy zniszczonych przez próchnicę, jest odbudowa ich wytrzymałości, wyglądu i funkcji, i to pomimo znaczącej utraty ich naturalnych tkanek. Stosowane w metodach bio-naśladowczych materiały zapewniają niespotykaną wytrzymałość tak wyleczonych zębów, w porównaniu z innymi szeroko stosowanymi metodami uzupełnień.

W klinice Naturaldens® stosujemy leczenie zębów metodami stomatologii bio-naśladowczej, abyście mogli Państwo cieszyć się swoim uzębieniem jak najdłużej.

 
Umów wizytę

stomatologia bionaśladowcza - NaturalDens

fot. Wendell Robertson, D.D.S