Protetyka stomatologiczna – Protezy

W skrócie, protetyka stomatologiczna zajmuje się przywracaniem estetyki i funkcjonalności uzębienia utraconego w wyniku różnorakich czynników. Istnieją dwa rodzaje uzupełnień protetycznych: ruchome (czyli takie, które pacjent może samodzielnie zdejmować i zakładać)  i stałe (czyli te, które są umocowane na stałe w ustach pacjenta). Do tych ostatnich zaliczamy korony i mosty mocowane na zębach własnych pacjenta lub na implantach oraz licówki. Korony i mosty już od dziesięcioleci były wykonywane z różnego rodzaju stopów metali, wykończonych kosmetycznym materiałem – porcelaną. Szybki rozwój protetyki stomatologicznej w ostatnich latach doprowadził do pojawienia się nowego materiału – cyrkonu, który coraz częściej zastępuje stopy metali. Jego zalety to przede wszystkim ogromna wytrzymałość fizyczna oraz znacznie lepsze walory kosmetyczne w porównaniu ze stopami metali (jest biały). Specjalizujemy się też w wykonywaniu licówek, dzięki którym można uzyskać wyśmienite efekty kosmetyczne. Więcej na ten temat można znaleźć w zakładce Estetyka.

Protetyka stomatologiczna Warszawa

Protetyka

W naszej klinice macie Państwo możliwość zdiagnozowania swoich potrzeb leczniczych i znalezienia właściwego, nowoczesnego i najlepszego dla siebie rozwiązania protetycznego.

Trzeba podkreślić, że praktycznie każdy brak zęba należy w miarę krótkim czasie uzupełnić protetycznie. Jest to dla wszystkich oczywiste w przypadku zębów przednich (ze względów estetycznych), ale w przypadku zębów bocznych, gdzie estetyka nie gra tak dużej roli, już nie zawsze. To błąd. Brak zębów bocznych powoduje wiele niekorzystnych dla zdrowia zmian takich jak przechylanie i przemieszczanie się zębów sąsiednich do miejsca po brakującym zębie, wysuwanie się zębów przeciwstawnych w miejsce po zębie, zmiany w stawach skroniowo-żuchwowych, czy nadmierne ścieranie się zębów przednich, które przejmują funkcję żucia naturalną dla zębów bocznych, do której nie są przystosowane.

Leczenie protetyczne zębów – podsumowanie

Podsumowując – im szybciej nastąpi odbudowa protetyczna braków zębowych tym lepiej dla zdrowia. W klinice Naturaldens® wykonujemy wszystkie prace z zakresu nowoczesnej protetyki. Jeśli szukacie Państwo możliwości wykonania protetyki w Wilanowie – zapraszamy.

W doborze najlepszej formy uzupełnienia brakujących zębów prosimy zdać się na rekomendację naszych specjalistów z kliniki Naturaldens® w Warszawie.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę.

Cennik

Konsultacja protetyczna120 zł
Koronaod 1100 zł
Korona porcelanowa na implancieod 2950 zł
Korona tymczasowaod 300 zł
Licówkaod 1000 zł
Wkład koronowo-korzeniowyod 395 zł
Proteza całkowita osiadająca (szczęka lub żuchwa)1700 zł
Proteza częściowa osiadająca (1 punkt)165 zł
Proteza szkieletowa2400 zł
Szyna relaksacyjnaod 550 zł

Historia protetyki stomatologicznej

Braki zębowe to oczywiście problem stary jak historia ludzkości. Zapewne sposoby radzenia sobie z nimi jest równie stara. Niemniej dowody na stosowanie uzupełnień protetycznych znaleziono w epokach późniejszych. Dzięki pracom archeologicznym wiemy, że stosowano je już w starożytnym Egipcie i Rzymie. Łatwo się domyślić, że nie były to prace ani tak funkcjonalne ani tak estetyczne jak dzisiejsze. Niemniej, biorąc pod uwagę możliwości techniczne wówczas dostępne, należy oddać szacunek ich twórcom za nowatorskie i kreatywne rozwiązania.