Personel kliniki stomatologicznej

Naturaldens® tworzą ludzie, którzy tu pracują. Wszystkich łączy pasja do wykonywanej pracy, chęć leczenia pacjentów na najwyższym poziomie oraz zapewnienie jak najlepszego kontaktu z każdym z pacjentem. Staramy się, aby każdy odwiedzający nas Pacjent był zadowolony z wizyty i czuł się otoczony troskliwą opieką. Zapraszamy.

Dr n. med. Marcin Aluchna
Specjalista II stopnia stomatologii zachowawczej z endodoncją

Zachowawcza

Stomatologia minimalnie inwazyjna, korekty i rekonstrukcje kompozytowe. Inlay/onlay- rekonstrukcje metodami pośrednimi.

Nieinwazyjne korekty i licówki (kompozytowe). Mosty kompozytowe. Terapia z zastosowaniem materiałów bioaktywnych i biomimetycznych. Odbudowa zębów po leczeniu endodontycznym.

Martyna Zajkowska
Lekarz dentysta

Zachowawcza, protetyka

Koncentruje się na leczeniu zachowawczym (odbudowa bio-naśladowcza, odbudowy estetyczne), protetyce, endodoncji (również pod mikroskopem), periodontologii. Swoją zawodową pasję wyraża w kompleksowym, interdyscyplinarnym podejściu do pacjenta czego wynikiem są przewidywalne, trwałe i satysfakcjonujące efekty leczenia.

Ukończyła z wyróżnieniem studia na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Stale doskonali swoje umiejętności na kursach i sympozjach specjalistycznych.

Dentystka, która rozmawia, tłumaczy i pokazuje. Uwielbia „uśmiechać” małych pacjentów.

Od 2010 roku współtworzy projekt Lecz człowieka, nie chorobę, którego misją jest praktykowanie i propagowanie skutecznej komunikacji w stomatologii. Wierzy, że porozumienie lekarz – pacjent ma znaczący wpływ na efekty leczenia.

Michał Sekura
Lekarz dentysta

Implantologia, chirurgia

Chirurgia stomatologiczna, w tym implantologia, to jego pasja. Odpowiedzialny i opanowany, znakomity operator. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej OSIS-EDI. Cały czas pogłębia i doskonali swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w wielu kursach i kongresach z dziedziny chirurgii stomatologicznej i implantologii.

Z perspektywy pacjenta ceniony przede wszystkim za to, że umiejętnie i z wyczuciem dba o ich komfort psychiczny, minimalizując naturalnie występujący stres związany z wykonywanymi zabiegami.

Magdalena Płachta
Lekarz stomatolog

Zachowawcza, protetyka, chirurgia

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Autorka artykułów publikowanych w prestiżowym czasopiśmie specjalistycznym IMPLANTS DTI. Odbyła praktyki w prywatnych klinikach stomatologicznych w Londynie. Stale poszerza swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych kursach i konferencjach naukowych.

W codziennej pracy zajmuje się stomatologią zachowawczą i estetyczną, chirurgią oraz protetyką.

Stomatologia jest jej pasją. Dokładna i delikatna, priorytetem jest dla niej zdrowie i zadowolenie pacjentów. Uważa, że kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście do każdego pacjenta.

Dr n. med. Piotr Kowalski
Lekarz stomatolog

Ortodoncja

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. Od ponad 20 lat jego zainteresowania zawodowe skupiają się na ortodoncji a głównie leczeniu ortodontycznym aparatami stałymi zarówno młodzieży jak i dorosłych. Swoją wiedzę i  doświadczenie zawodowe, kompleksowe spojrzenie na pacjenta ortodontycznego zdobył współpracując od ponad 20 lat z prof. M. Kamínkiem i dr M. Štefkovą  – sławami czeskiej ortodoncji, znanymi bardzo dobrze wśród polskich ortodontów a  także na licznych kursach, zjazdach i kongresach ortodontycznych krajowych i zagranicznych takich postaci ze świata ortodoncji jak m. in.  prof. Proffit, prof. Kokich, prof. Zachrisson, prof. Kurol, dr Baccetti i innych.

Pracę doktorską z ortodoncji obronił w Czechach na Uniwersytecie Palackého w Ołomuńcu. Promotorem pracy był prof. M. Kamínek. Członek Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Czeskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

Prywatnie lubi dobrą książkę, muzykę, pasjonat narciarstwa i fotografowania.

Monika Charzewska
Lekarz stomatolog

Ortodoncja, zachowawcza

Ortodontka. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Jej pasją obok ortodoncji jest także stomatologia zachowawcza oraz estetyczna  – stale pogłębia swoją wiedzę w tym zakresie na licznych kursach i szkoleniach. Dokładna, delikatna, kreatywna. Ceni sobie dobry kontakt z pacjentami, kierując swoją uwagę na ich oczekiwania, a także najlepsze efekty leczenia.

Aleksandra Woźniak
Lekarz dentysta

Zachowawcza, protetyka

Zajmuje się głównie leczeniem zachowawczym (wypełnienia), endodoncją (leczenie kanałowe, także pod mikroskopem), protetyką (wkłady, korony, mosty, protezy).

Staranna i dokładna. Pracuje w lupach stomatologicznych, co pozwala jej na uzyskanie jeszcze większej precyzji i estetyki. Uczestniczka licznych kursów i szkoleń.

Leczy problemy, z jakimi zgłaszają się pacjenci, ale też szuka ich przyczyn. Pacjenci chętnie do niej wracają.

Tomasz Maria Machan
Lekarz stomatolog

Periodontologia, implantologia, protetyka, chirurgia

Periodontolog, chirurg, protetyk. Urodzony w Warszawie, ukończył studia na uniwersytecie “la Sapienza”w Rzymie. Endodoncji i mikrochirurgii uczył się na Penn Uniwersity w Philadelphi u prof. S.Kima i prof. G. Pecory. Jeszcze jako student był jednym z założycieli AIOM (włoskie towarzystwo stomatologii mikroskopowej) i GIR (Group for the Implant Research) pod kierownictwem prof. G.Pecory, u którego również uczył się implantologii na uniwersytecie w New Jersey. Wieloletni członek SIE (włoskie towarzystwo endodontyczne), wykładał na wielu kursach i kongresach w Europie i Ameryce Południowej. Były wykładowca uniwersytetu w Genui.

Przez wiele lat współpracował z organizacjami charytatywnymi działającymi w Afryce, gdzie organizował szpitalne przychodnie stomatologiczne.

Od wielu lat uczeń dr. M Degidiego w dziedzinie systematyki Ankylos.

Po dwudziestu pięciu latach emigracji, w tym piętnastu latach prowadzenia własnej kliniki stomatologicznej w Trento (włoskie Dolomity), wrócił do Polski.

Empatyczny i komunikatywny, zawsze gotów do szukania jak najbardziej spersonalizowanych rozwiązań w nawet najtrudniejszych sytuacjach.

Paweł Wiśniewski
Lekarz stomatolog

Protetyka, implantologia, chirurgia, zachowawcza

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Warszawie.  W stomatologii interesuje się głównie metodami  zachowującymi, a tam gdzie to już jest niemożliwe, przywracanie zdrowia jamy ustnej pacjentów. Stąd m.in. zainteresowanie metodami bio-naśladowczymi implantologią i protetyką w stomatologii. Jako pierwszy w Polsce i Europie Środkowej nawiązał kontakt i sprowadził do Polski specjalistów z Academy of Biomimetic Dentistry z Nowego Jorku. Dzięki temu lekarze z jego Kliniki jako pierwsi poznali procedury leczenia bio-naśladowczego wypracowane i propagowane przez światowych ekspertów w tej dziedzinie i stosują je w codziennej praktyce.