Periodontologia

Każdy ząb wraz ze swym najbliższym otoczeniem tworzy tzw. przyzębie.  W uproszczeniu, oprócz zęba, przyzębie tworzy dziąsło (najbardziej widoczne), kość wyrostka zębodołowego czyli ta część kości szczęki czy żuchwy, w której tkwią korzenie zębów oraz drobne włókna które łączą korzeń z kością wyrostka. Problemami związanymi z przyzębiem zajmuje się periodontologia.

Objawy i przyczyna

W wyniku działania różnych czynników, dochodzić może do stanów zapalnych przyzębia (często widocznych jako zaczerwienienie i krwawienie wokół zęba), ale wspomnieć należy, że stan zapalny może nawet przez dłuższy czas przebiegać bez widocznych dla pacjenta wymienionych charakterystycznych objawów.

Długotrwale toczący się stan zapalny wokół zęba czy zębów powoduje stopniowe zniszczenie ww. włókien oraz kości wyrostka zębodołowego. W efekcie dochodzi do coraz większej ruchomości zęba związanej z postępującym zanikiem kości (powstają tzw. kieszenie kostne), co w końcowej fazie objawia się niczym nieograniczoną ruchomością zęba. Wówczas nie pozostaje już nic innego jak wizyta u periodontologa i usunięcie rozchwianego zęba. Warto też wiedzieć, że choroby przyzębia najczęściej przebiegają bezbólowo, co tym bardziej powinno skłonić każdego do kontroli w gabinecie stomatologicznym. W naszej klinice oczywiście każdego pacjenta pod kątem występowania chorób przyzębia bada periodontolog.

Podstawowym działaniem profilaktycznym, które każdy może i powinien podjąć w celu ochrony przyzębia jest dokładne oczyszczanie zębów przy zastosowaniu szczotki, pasty i nitki do zębów. Dodatkowo, każdy powinien mieć regularnie kontrolowany stan przyzębia poprzez specjalistyczne badanie przez lekarza dentystę (periodontologa).

Periodontolog w klinice NaturalDens

Periodontolog Warszawa

Choroby przyzębia można leczyć lub przynajmniej znacząco zahamować ich rozwój. W naszej klinice stosujemy całą gamę specjalistycznych zabiegów poczynając od metod zachowawczych po chirurgiczne zabiegi z regeneracją zanikłej kości włącznie. Jeśli szukacie Państwo periodontologa w Warszawie to zapraszamy na konsultację oraz leczenie do naszej kliniki. Nasi specjaliści zapewnią odpowiednią metodę leczenia.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę.

Cennik

Kiretaż (1 ząb) od 200 zł
Kiretaż zwykły (1/2 łuku) 750 zł
Konsultacja periodontologiczna 200 zł
Plastyka recesji dziąsła od 600 zł
Usuwanie złogów naddziąsłowych – scaling (usuwanie kamienia) od 180 zł
Usuwanie osadu – piaskowanie od 180 zł

Umów wizytę