Licówki

Czym są licówki? Licówki to rodzaj estetycznego i trwałego pokrycia zębów od strony najbardziej widocznej (czyli licowej – stąd nazwa). Pozwalają one na nadanie zębom nowego, oczekiwanego koloru jak i kształtu. Jednocześnie pozwalają na odbudowę funkcji zębów (np. przy starciu zębów własnych), jeśli jest taka potrzeba.

Stan pierwotny: cienkie i pokruszone brzegi sieczne zębów

Stan pierwotny: cienkie i pokruszone brzegi sieczne zębów

Dlaczego warto?

Zmiana kształtu, koloru i wyglądu przednich, widocznych części zębów (czyli lica) to bardzo dobry sposób na poprawę estetyki i samopoczucia pacjentów, którzy szczególnie dbają o swój wygląd. Często są to osoby, które z racji zawodowych pojawiają się publicznie ale też takie, które same sobie nie podobają się z dotychczasowym uzębieniem. Dla wszystkich tych osób najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie licówek porcelanowych. Ich finalny efekt to ogromna satysfakcja dla pacjenta a jednocześnie ich posiadanie jest niezauważalne dla otoczenia.

Rozwiązanie takie nie jest znane większości pacjentów, którzy pomimo tego, że chciałoby mieć piękne, równe i jaśniejsze zęby, nie wiedzą, że mogą je mieć! Tym m.in. zajmuje się stomatologia estetyczna a kiedy mówimy o estetyce w stomatologii to w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o licówkach. Wśród nich warto przyjrzeć się licówkom porcelanowym.

Licówki są niezauważalne i nierozpoznawalne dla otoczenia a ich przygotowanie  najczęściej możliwe jest przy minimalnej ingerencji w tkanki zęba.

Licówki Warszawa Wilanów

Jak wygląda proces?

W naszej klinice wykonujemy licówki w sposób zindywidualizowany. Przede wszystkim jest to praca całego zespołu w tym głównie lekarza wraz z doświadczonym technikiem protetykiem specjalizującym się w licówkach.

Zaczynamy od zrozumienia potrzeb i oczekiwań pacjenta. Następnie wykonujemy zdjęcia zębów i na tej podstawie dokonujemy analizy cyfrowej uśmiechu pacjenta oraz przygotowujemy modele odzwierciedlające przyszły wygląd zębów. W dalszych etapach prac pacjent ma możliwość sprawdzenia czy zaprojektowana propozycja jest tym czego oczekuje, zarówno pod względem kształtu, funkcjonalności jak i kolorystyki.

Licówki Warszawa

Ważne

Należy jednak pamiętać, że licówki można wykonać dopiero wówczas, gdy mamy wyleczone większość problemów związanych z uzębieniem, takich jak próchnica, znaczącego stopnia starcie zębów, itp. Licówki powinny być elementem „wieńczącym dzieło” leczenia, dlatego każda konsultacja w naszej klinice dotycząca licówek jest połączona z ogólną konsultacją stanu zdrowia jamy ustnej.

Umów wizytę