Leczenie próchnicy – Wypełnienie

Najczęstszą i najbardziej widoczną chorobą w stomatologii jest próchnica i jej powikłania. Naturalne tkanki zęba ulegają zniszczeniu przez bakterie żyjące na ich powierzchni. Próchnica rozpoczyna sie na powierzchni szkliwa, a postępując wnika głębiej niszcząc szkilwo, leżącą pod nią zębinę docierając ostatecznie do miazgi znajdującej się w środku zęba.  Często zmiany próchnicowe są mało widoczne z zewnątrz ale powodują duże zniszczenie wewnątrz zęba. Tylko lekarz przez swoje doświadczenie, a jeszcze lepiej przy użyciu dostępnych metod diagnostycznych, może rozpoznać problem i wdrożyć leczenie. Polega ono na mechanicznym usunięciu zniszczonych tkanek zęba.

Leczenie bionaśladowcze

Stosowana przez nas metoda bio-naśladowczego leczenia zębów pozwala na minimalną ingerencję w tkanki zęba oraz znaczące ograniczenie konieczności leczenia kanałowego nawet przy bardzo dużych zniszczeniach korony zęba przez próchnicę. Odbudowa uszkodzonych tkanek zęba metodą bio-naśladowczą pozwala na znaczące przedłużenie żywotności zęba w porównaniu do tradycyjnych metod leczenia, nawet przy bardzo rozległych uszkodzeniach korony zęba w wyniku procesu próchnicowego, a także ułamaniu ścianek zęba.

Do wypełnień stosuje się albo plastyczne materiały formowane na zębie, albo wykonuje się je w postaci tzw. inlayów lub onleyów (czyli wytworzonych osobno, poza jamą ustną, brakujących części zęba) mocowanych przez stomatologa do zęba. Którą z metod wypełnienia wybrać? O to prosimy zapytać naszego lekarza. W klinice Naturaldens® zawsze stosujemy zasadę maksymalnego zachowania tkanek własnych zęba.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę.

Cennik

Badanie lekarskie 200 zł
Wypełnienie ubytku – ząb mleczny od 250 zł
Wypełnienie ubytku – ząb stały od 330 zł
Odbudowa zęba bio-naśladowcza od 400 zł
Znieczulenie miejscowe nasiękowe 50 zł
Znieczulenie miejscowe powierzchniowe 20 zł
Znieczulenie przewodowe 80 zł

Umów wizytę