Aparat ortodontyczny porcelanowy

Ortodoncja w ostatnich latach zyskała bardzo dużą popularność, a co za tym idzie, rozwinęła się pod każdym względem. Dzięki doświadczonym lekarzom możemy dziś osiągnąć nieprawdopodobne do niedawna efekty zarówno estetyczne, jak i zdrowotne. Piękny, śnieżnobiały, zdrowy uśmiech i co najważniejsze prosty zgryz nie jest obecnie większym problemem. Jedną z popularniejszych opcji jest ortodontyczny aparat stały porcelanowy, który jest estetyczną alternatywą dla klasycznego aparatu metalowego.

Rodzaje aparatów

Obecnie aparaty ortodontyczne są najpopularniejszą metodą leczenia wszelkich wad zgryzu. Możemy wyróżnić aparaty ruchome, które zakładamy i zdejmujemy, praktycznie kiedy chcemy, oraz stałe, które są znacznie bardziej popularne i skuteczniej leczą nasze niedoskonałości. Do niedawna miały jednak one jedną, zdecydowaną wadę – były mało estetyczne ze względu na metalową konstrukcję. Wszystkie zamki w tym przypadku są widoczne, nie da się ich w żaden sposób ukryć. Do plusów z kolei możemy zaliczyć brak dyskomfortu z noszenia metalowej konstrukcji na zębach, ze względu na małe rozmiary zamków. Nie grożą nam również żadne skaleczenia czy problemy podczas spożywania posiłków. Cena także jest wielkim sprzymierzeńcem takich aparatów, bowiem aparaty metalowe są najtańszym wariantem aparatów stałych.

Zalety aparatów porcelanowych

Jeśli jednak zależy nam bardziej na estetyce, to z pomocą przychodzą aparaty porcelanowe. Ich największą zaletą jest to, że są pod względem estetyki znacznie lepsze od aparatów metalowych. Zamki są najczęściej w kolorze mlecznym, dostosowanym do koloru naszego uzębienia. Mogą być również całkowicie przezroczyste (w zależności od wyboru pacjenta). Rozwój techniki spowodował, że zastosowanie takiego aparatu sprawia wrażenie jakbyśmy w ogóle nie mieli na sobie aparatu, a nasi rozmówcy najczęściej nawet go nie zauważają. Do minusów możemy z kolei zaliczyć nieco większe rozmiary zamków, co początkowo może sprawiać niewielki dyskomfort a także może nie być możliwości na ich umieszczenie u niektórych pacjentów ze względu na brak miejsca na nie w zgryzie. Większa, ze względu na tworzywo wykorzystane do produkcji zamków, jest też niestety cena.

Cennik

Konsultacja ortodontyczna 200 zł
Jeden łuk aparatu stałego – zamki metalowe 2600 zł
Jeden łuk aparatu stałego – zamki kryształowe 3600 zł
Jeden łuk aparatu stałego – zamki porcelanowe 3500 zł
Aparat stały – wizyta kontrolna od 330 zł

Przed leczeniem ortodontycznym najlepiej jednak skorzystać z wywiadu z lekarzem, który z pewnością doradzi indywidualnie dobór najlepszej opcji. Na konsultację można się zapisać tutaj. Zapraszamy.

Umów wizytę