Chirurgia

Resekcja wierzchołka korzenia Warszawa

Resekcja wierzchołka korzenia

Resekcja wierzchołka korzenia. Kiedy proces chorobowy (najczęściej jako powikłanie próchnicy) dochodzi do końca korzenia zęba (tzw. wierzchołka), powoduje powstanie zmian chorobowych wokół niego (tj. w otaczającej go kości). W takiej sytuacji często usuwa się cały ząb, ale często można usunąć tylko sam wierzchołek korzenia i chorobowo zmienione tkanki wokół niego. Jeśli jest taka możliwość to resekcja jest metodą z wyboru stosowaną w klinice Naturaldens®.

Hemisekcja. Metodę tę stosuje się w zębach posiadających więcej niż jeden korzeń, w sytuacjach gdy np. leczenie endodontyczne któregoś z kanałów korzeniowych nie jest już możliwe. Jeśli jednak jest możliwe zachowanie pozostałych korzeni zęba wówczas można usunąć tylko tę część, która jest nie do uratowania, a na pozostałej części zęba odbudować jego koronę. W klinice Naturaldens® staramy się zachować jak najwięcej zębów własnych pacjenta. Usunięcie całego zęba jest u nas ostatecznością.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę.

Zdarzają się różne sytuacje, które wymagają ingerencji chirurgicznej. Wówczas konieczna jest profesjonalna wiedza medyczna oraz wysokiej jakości sprzęt do diagnostyki radiologicznej.  Obie te rzeczy znajdą Państwo w naszej klinice.

W klinice Naturaldens® staramy się zachować zęby własne pacjenta jak najdłużej. W chirurgii służą temu między innymi  takie metody jak resekcja czy hemisekcja.