Leczenie ortodontyczne

Ortodoncja zajmuje się leczeniem nieprawidłowości w ustawieniu zębów takimi jak rotacje, stłoczenia, czy zatrzymania pojedynczych zębów jak również problemami w relacjach całych grup zębów. Jest ona często niezbędna w poprawie stanu zdrowia i estetyki uzębienia. W naszej klinice oferujemy pacjentom (młodzieży i dorosłym – aparatów stałych nie stosuje się u dzieci z zębami mlecznymi) leczenie przez lekarzy z wieloletnim doświadczeniem, całą gamą nowoczesnych aparatów stałych.

Leczenie ortodontyczne: dla kogo?

Utarło się przekonanie, że leczenie ortodontyczne jest związane wyłącznie z wiekiem dziecięcym czy młodzieńczym. Nie jest to prawda. Leczenie ortodontyczne jest potrzebne u pacjentów w różnym wieku. Warto wiedzieć, że nie ma górnej granicy wieku przy leczeniu ortodontycznym. Każdy kto ma taką potrzebę i możliwości może, a często powinien przynajmniej rozważyć zastosowanie leczenia ortodontycznego.

Dlaczego ortodoncja?

Ortodoncja nie jest wyłącznie (ani głównie) po to aby poprawić estetykę uzębienia. Oczywiście to jest istotny powód do leczenia, ale istnieje cały szereg innych, które z punktu zdrowotnego są często znacznie ważniejsze a jednocześnie nieuświadomione przez pacjenta. Warto tu wspomnieć o takich jak na przykład przesunięcia zębów sąsiednich wokół utraconego zęba, czy zgryz urazowy. Jeśli przy ich występowaniu nie zastosujemy leczenia ortodontycznego, to może to doprowadzić nawet do utraty zębów, zmian w stawach skroniowo żuchwowych czy komplikacjach przy leczeniu protetycznym. Dlatego zawsze warto skonsultować się z lekarzem ortodontą aby wykluczyć potrzeby lecznicze w tym obszarze lub zacząć leczenie.

Periodontolog Warszawa - leczenie periodontologiczne

aparat na zęby ortodonta Wilanów

Ortodonta Wilanów

W naszej klinice przykładamy dużą wagę do leczenia zintegrowanego, to jest takiego, gdzie stomatolodzy różnych specjalności wspólnie tworzą najlepszy plan leczenia dla pacjenta. Ortodonta pełni w nim bardzo ważna rolę – nasi lekarze ortodonci, posiadający wieloletnie doświadczenie oraz głęboką wiedzę, w sposób profesjonalny zdiagnozują i zaproponują właściwy plan leczenia.

Jakie aparaty stosujemy?

Specjalizujemy się w aparatach stałych. W tym obszarze stosujemy pełną gamę aparatów: od metalowych, poprzez porcelanowy, kryształowy aż po tzw. niewidzialne (invisible), lingwalne. Z punktu widzenia pacjenta różnią się one między sobą wyglądem (metalowy jest bardziej widoczny kryształowy i porcelanowe są bardziej kosmetyczne) czy umiejscowieniem – na policzkowej lub językowej stronie zębów. Każdy z wymienionych typów aparatów ma swoje specyficzne właściwości i nie każdy może być zastosowany u każdego pacjenta. Dlatego zapraszamy do Warszawy, do naszych specjalistów ortodontów, w celu zdiagnozowania potrzeb leczniczych, ustalenia planu leczenia a następnie wyboru właściwego aparatu.

Podsumowując

W zasadzie nie istnieje górna granica wieku leczenia ortodontycznego. Warto umówić się na wizytę do specjalisty, ponieważ wbrew dość powszechnemu przekonaniu, istnieje bardzo duża grupa pacjentów, która ma wskazania do leczenia ortodontycznego.

Wskazaniem są nie tylko w miarę łatwo zauważalne względy estetyczne (bo przecież prawie wszyscy chcieliby mieć równo ustawione zęby), ale też zdrowotne, które już tylko specjalista może zdiagnozować i zaproponować odpowiednie leczenie. W naszej klinice Naturaldens® stosujemy całą gamę aparatów stałych. Warszawa, a w szczególności klinika Naturaldens, to wyjątkowo dobre miejsce na leczenie stomatologiczne a w tym ortodontyczne. Zapraszamy do umówienia się na wizytę.