Implanty stomatologiczne


Nasza klinika jest partnerem firmy Dentsply Sirona

– jednego z największych i najbardziej doświadczonych  producentów systemów implantologicznych na świecie:

https://www.dentsplysirona.com/en/about-dentsply-sirona.html


Implantologia w stomatologii zajmuje się rekonstrukcją uszkodzonych (np. chorobą przyzębia) lub całkowicie utraconych zębów. Składa się ona z dwóch części: chirurgicznej i protetycznej. Całość prowadzi do odtworzenia brakujących pojedynczych zębów lub całych łuków zębowych. W tym ostatnim przypadku często wystarczy zastosowanie 4 – 6 implantów aby odtworzyć cały łuk zębowy w szczęce lub w żuchwie. Całość chirurgiczna wykonywana jest w naszej klinice w sposób minimalnie inwazyjny, oszczędzający tkanki pacjenta oraz niepotrzebnego dyskomfortu i czasu związanego z regeneracją tkanek.

Naszym pacjentom oferujemy możliwość wykonania zarówno części chirurgicznej jak i protetycznej w ramach jednego dnia.

Precyzja i jakość – stomatologia cyfrowa.

W odbudowie brakującego uzębienia na bazie implantów liczy się przede wszystkim precyzja wykonania. Od zaplanowania do wykonania. W naszej klinice stosujemy najnowsze rozwiązania stomatologii cyfrowej. Wszystko zaczyna się na etapie planowania pracy. Najpierw wykonujemy cyfrowe zdjęcie tomograficzne, niezwykle precyzyjne zdjęcie, które pozwala na dokładne zaplanowanie miejsca pod przyszły implant. Na tym etapie od razu uwzględniamy też miejsce i kształt przyszłej korony odtwarzanego zęba. Kolejnym etapem, szczególnie w trudniejszych przypadkach, jest często wykonanie cyfrowego skanu miejsca przyszłej odbudowy protetycznej, który pozwala na zaprojektowanie całej pracy na ekranie komputera. Na ostatnim etapie, jeśli jest taka potrzeba, wykonujemy szablon chirurgiczny, na bazie którego możliwe jest niezwykle precyzyjne umieszczenie implantów w miejscach wcześniej zaplanowanych. Tak więc mamy możliwość oferowania naszym pacjentom niespotykanej inaczej precyzji wykonania całości planu leczenia pod kontrolą  narzędzi jakie daje nam nowoczesna technologia stomatologii cyfrowej.

Zdjęcie rtg dwóch implantów w kości szczęki

Kiedy stosujemy implanty zębów?

Przy brakach jednego lub więcej zębów metodą z wyboru (również przy całkowitym ich braku) w ich odbudowaniu są implanty stomatologiczne. Uzupełnienia protetyczne na implantach są dla pacjenta najwygodniejszą formą uzupełnienia braków zębowych. Głównym warunkiem stosowania implantów jest obecność wystarczającej ilości kości w miejscu gdzie planowane jest umiejscowienie implantu.

Czym jest implant? Implanty zębowe to ćwieki ze stopu metali lub z cyrkonu. Zastępują one naturalny korzeń zęba, na którym mocuje się koronę protetyczną lub protezę ruchomą.

Cyfrowy plan odbudowy implantologiczno – protetycznej

Jakie implanty stosujemy?

W naszej klinice liczy się przede wszystkim jakość. Zarówno w sferze stosowanych procedur leczniczych (wyłącznie najnowsze osiągnięcia w tej dziedzinie) ale też w obszarze stosowanych materiałów. Dlatego w ramach naszych działań implantologicznych stosujemy wyłącznie te implanty, które mają potwierdzoną, długoletnią historię ich stosowania. Udokumentowaną pozytywną opinią kliniczną oraz praktyką stosowania. Na rynku dostępne są dziesiątki różnych systemów implantologicznych. Są też takie, które nie mają żadnego potwierdzenia ich skuteczności w leczeniu braku zębów. Możecie być Państwo pewni, że w naszej klinice stosujemy wyłącznie sprawdzone rozwiązania. Gwarantujemy.

Implanty stomatologiczne, dentystyczne - implanty zębów Warszawa

A jeśli nie ma wystarczającego miejsca w kości?

Wówczas najczęściej można odbudować brakującą kość. Stosuje się różnego typu i zakresu odbudowy (augmentacje), które pozwalają na zastosowanie rozwiązań protetycznych na bazie implantów. Nasi lekarze pomogą również w tych sytuacjach.

Diagnostyka radiologiczna

Nasi implantolodzy mają możliwość wykonania najwyższej klasy diagnostyki radiologicznej – tomografię komputerową. Pozwala ona precyzyjnie zdiagnozować czy i jakie możliwości zastosowania implantów występują u danego pacjenta oraz zaplanować ich rodzaj i umiejscowienie (dzięki wizualizacji 3D).

Dlaczego diagnostyka trójwymiarowa jest istotna?

A czy można iść przez ciemny pokój pełen sprzętów, nie wpadając na nie? No właśnie, chodzi o to, że aby implant dobrze spełniał swoje zadanie musi mieć odpowiednią długość, szerokość i wysokość. Musi być  dopasowany do indywidualnych warunków kostnych miejsca, w którym ma być umieszczony. Zarówno żuchwa jak i szczęka mają swoje ograniczenia przestrzenne. Wynikają one z ich anatomii oraz zmian powstałych w wyniku różnych procesów fizjologicznych jak i patologicznych. W związku z tym, aby dobrze zaplanować umiejscowienie implantu trzeba zajrzeć w głąb kości i dokonać szczegółowej oceny i pomiarów znajdujących się wewnątrz struktur. Tylko w ten sposób można zapewnić bezpieczeństwo zabiegu i oczekiwany efekt końcowy.

W klinice Naturaldens® stosujemy wyłącznie implanty, których skuteczność stosowania została udowodniona wieloletnimi badaniami klinicznymi. Stosujemy również implanty cyrkonowe – pozwalające na uzyskanie najlepszych długoletnich efektów kosmetycznych, szczególnie istotnych przy zębach przednich.

Czym różnią się te dwa rodzaje implantów? Przede wszystkim tym, że jedne mają kolor metalu a drugie są białe. Można powiedzieć: a cóż to za różnica? Przecież implant tkwi w kości i go nie widać. To prawda. W większości przypadków, zwłaszcza przy implantach w bocznych odcinkach, jest to bez znaczenia. Jednak przy zębach przednich może to już mieć znaczenie np. przy cienkiej blaszce kostnej wyrostka i pokrywającego ją dziąsła. Szary metal może przebijać przez wymienione struktury. Dotyczy to również sytuacji, w których po pewnym czasie dochodzi do recesji dziąsła (obniżenie się linii dziąsła) i uwidocznienia brzegu implantu. W takich sytuacjach lepiej zastosować implant o kolorze zbliżonym do naturalnego koloru zębów.

Stosujemy też metodę natychmiastowego obciążenia implantu po jego wstawieniu. Pozwala to pacjentowi na bezzwłoczne odzyskanie brakującego zęba w postaci korony lub mostu tymczasowego. Tym samym na uzyskanie pożądanego natychmiastowego efektu kosmetycznego.

Cennik

Konsultacja implantologiczna120 zł
Założenie implantuod 2900 zł
Korona na implancieod 2950 zł
Augmentacjaod 2200 zł

Trochę historii

Implanty stomatologiczne są stosowane od bardzo wielu lat – można powiedzieć, że od stuleci (odkryto je na południu Francji w szkieletach osób zmarłych w I – II w. po Chrystusie). Współczesna implantologia, jako dziedzina nauki, zaczęła się rozwijać w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Jednak o implantach stomatologicznych, jako skutecznej metodzie leczenia braków zębowych można mówić dopiero od lat osiemdziesiątych XX wieku. To wówczas powstała nowoczesna implantologia, taką jaką znamy i stosujemy dzisiaj. Narodziła się ona wraz z rozwojem pierwszych nowoczesnych implantów stomatologicznych. Stosujemy je w naszej klinice – Brannemarck, Straumann, Ankylos, czy 3i –  mają one bardzo długą historię stosowania oraz wiele badań klinicznych, potwierdzających ich skuteczność w stosowaniu.

Warszawa to miejsce gdzie znajduje się bardzo wiele gabinetów stomatologicznych, oferujących różny zakres leczenia implantami dentystycznymi. Zarówno na świecie, jak i w Polsce (również w Warszawie) jest bardzo wiele marek implantów. Jednak większość z nich ma za sobą niewielką historię stosowania i małą ilość badań klinicznych, więc należy podchodzić do ich stosowania z większą ostrożnością.

Jest wielu implantologów w Warszawie. W naszej klinice pracują specjaliści z bardzo dużym doświadczeniem. Zapewniają oni bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów oraz zadowolenie pacjenta z efektu końcowego prac wykonanych na implantach. Implantolog w Warszawie? Polecamy specjalistów z naszej kliniki.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę.