Implanty stomatologiczne Warszawa

Implantologia Warszawa

Kiedy stosujemy implanty zębów?

Przy brakach jednego lub więcej zębów (również przy całkowitym ich braku) mogą być implanty stomatologiczne. Najczęściej będzie to metoda z wyboru. Uzupełnienia protetyczne na implantach są dla pacjenta najwygodniejszą formą uzupełnienia braków zębowych.

Czym jest implant? Implanty zębowe to ćwieki ze stopu metali lub z cyrkonu. Zastępują one naturalny korzeń zęba, na którym mocuje się koronę protetyczną lub protezę ruchomą.

Nasi specjaliści implantolodzy mają możliwość wykonania najwyższej klasy diagnostyki radiologicznej – tomografię komputerową. Pozwala ona precyzyjnie zdiagnozować czy i jakie możliwości zastosowania implantów występują u danego pacjenta oraz zaplanować ich rodzaj i umiejscowienie (dzięki wizualizacji 3D).

Dlaczego diagnostyka trójwymiarowa jest istotna?

A czy można iść przez ciemny pokój pełen sprzętów, nie wpadając na nie? No właśnie, chodzi o to, że aby implant dobrze spełniał swoje zadanie musi mieć odpowiednią długość, szerokość i wysokość. Musi być  dopasowany do indywidualnych warunków kostnych miejsca, w którym ma być umiejscowiony. Zarówno żuchwa jak i szczęka mają swoje ograniczenia przestrzenne. Wynikają one z ich anatomii oraz zmian powstałych w wyniku różnych procesów fizjologicznych jak i patologicznych. W związku z tym, aby dobrze zaplanować umiejscowienie implantu trzeba zajrzeć w głąb kości i dokonać szczegółowej oceny i pomiarów znajdujących się wewnątrz struktur. Tylko w ten sposób można zapewnić bezpieczeństwo zabiegu i oczekiwany efekt końcowy.

W klinice Naturaldens® stosujemy wyłącznie implanty, których skuteczność stosowania została udowodniona wieloletnimi badaniami klinicznymi. Stosujemy również implanty cyrkonowe – pozwalające na uzyskanie najlepszych długoletnich efektów kosmetycznych, szczególnie istotnych przy zębach przednich.

Czym różnią się te dwa rodzaje implantów? Przede wszystkim tym, że jedne mają kolor metalu a drugie są białe. Można powiedzieć: a cóż to za różnica? Przecież implant tkwi w kości i go nie widać. To prawda. W większości przypadków, zwłaszcza przy implantach w bocznych odcinkach, jest to bez znaczenia. Jednak przy zębach przednich może to już mieć znaczenie np. przy cienkiej blaszce kostnej wyrostka i pokrywającego ją dziąsła. Szary metal może przebijać przez wymienione struktury. Dotyczy to również sytuacji, w których po pewnym czasie dochodzi do recesji dziąsła (obniżenie się linii dziąsła) i uwidocznienia brzegu implantu. W takich sytuacjach lepiej zastosować implant o kolorze zbliżonym do naturalnego koloru zębów.

Stosujemy też metodę natychmiastowego obciążenia implantu po jego wstawieniu. Pozwala to pacjentowi na bezzwłoczne odzyskanie brakującego zęba w postaci korony lub mostu tymczasowego. Tym samym na uzyskanie pożądanego natychmiastowego efektu kosmetycznego.

Trochę historii

Implanty stomatologiczne są stosowane od bardzo wielu lat – można powiedzieć, że od stuleci (odkryto je na południu Francji w szkieletach osób zmarłych w I – II w po Chrystusie). Współczesna implantologia, jako dziedzina nauki, zaczęła się rozwijać w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Jednak o implantach stomatologicznych, jako skutecznej metodzie leczenia braków zębowych można mówić dopiero od lat osiemdziesiątych XX wieku. To wówczas powstała nowoczesna implantologia, taką jaką znamy i stosujemy dzisiaj. Narodziła się ona wraz z rozwojem pierwszych nowoczesnych implantów stomatologicznych. Stosujemy je w naszej klinice – Brannemarck, Straumann, Ankylos, czy 3i –  mają one bardzo długą historię stosowania oraz wiele badań klinicznych, potwierdzających ich skuteczność w stosowaniu.

Warszawa to miejsce gdzie znajduje się bardzo wiele gabinetów stomatologicznych, oferujących różny zakres leczenia implantami dentystycznymi. Zarówno na świecie, jak i w Polsce (również w Warszawie) jest bardzo wiele marek implantów. Jednak większość z nich ma za sobą niewielką historię stosowania i małą ilość badań klinicznych, więc należy podchodzić do ich stosowania z większą ostrożnością.

Jest wielu implantologów w Warszawie. W naszej klinice pracują specjaliści z bardzo dużym doświadczeniem. Zapewniają oni bezpieczeństwo wykonywanych zabiegów oraz zadowolenie pacjenta z efektu końcowego prac wykonanych na implantach. Implantolog w Warszawie? Polecamy specjalistów z naszej kliniki.

Zapraszamy do umówienia się na wizytę.

Implanty stomatologiczne, dentystyczne - implanty zębów Warszawa


Rodzaje implantów zębowych

W ostatnich latach rynek implantów zębowych rozwinął się w bardzo szybkim tempie. O ile protezy stomatologiczne były stosowane od wielu lat, o tyle ich jakość oraz komfort pacjenta pozostawiał bardzo wiele do życzenia. Wiele przeprowadzonych [...]

Producenci implantów zębowych

Przy brakach w uzębieniu najlepszą obecnie opcją jest wstawienie implantów zębowych, które z powodzeniem zastąpią nam utracone zęby. Wraz z rozwojem tak wygodnej dla pacjenta metody, zwiększa się również liczba producentów implantów protetycznych, którzy mają [...]

Do 31 stycznia konsultacje z:

implantologii i stomatologii ogólnej są bezpłatne.

Zapraszamy na wizytę!