Implanty stomatologiczne, dentystyczne - implanty zębów Warszawa

Wiele osób chciałoby mieć piękne, równe i jaśniejsze zęby i nie wiedzą, że mogą je mieć! Tym m.in. zajmuje się stomatologia estetyczna a kiedy mówimy o estetyce w stomatologii to w pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o licówkach. Wśród nich warto przyjrzeć się licówkom porcelanowym.

Czym są licówki? Licówki to rodzaj estetycznego i trwałego pokrycia zębów od strony najbardziej widocznej (czyli licowej – stąd nazwa). Pozwalają one na nadanie zębom nowego, oczekiwanego koloru jak i kształtu. Jednocześnie pozwalają na odbudowę funkcji zębów, jeśli jest taka potrzeba.

Licówki są niezauważalne i nierozpoznawalne dla otoczenia a ich przygotowanie  najczęściej wymaga niedużej ingerencji w struktury zęba.

W naszej klinice wykonujemy licówki w sposób zindywidualizowany. Przede wszystkim jest to praca całego zespołu w tym głównie lekarza wraz z doświadczonym technikiem protetykiem specjalizującym się w licówkach.

Zaczynamy od zrozumienia potrzeb i oczekiwań pacjenta. Następnie wykonujemy zdjęcia zębów i na tej podstawie dokonujemy analizy cyfrowej uśmiechu pacjenta oraz przygotowujemy modele odzwierciedlające przyszły wygląd zębów. W dalszych etapach prac pacjent ma możliwość sprawdzenia czy zaprojektowana propozycja jest tym czego oczekuje, zarówno pod względem kształtu, funkcjonalności jak i kolorystyki.

Należy jednak pamiętać, że licówki można wykonać dopiero wówczas, gdy mamy wyleczone większość problemów związanych z uzębieniem, takich jak próchnica, znaczącego stopnia starcie zębów, itp. Licówki powinny być elementem „wieńczącym dzieło” leczenia, dlatego każda konsultacja w naszej klinice dotycząca licówek jest połączona z ogólną konsultacją stanu zdrowia jamy ustnej.

Implanty stomatologiczne, dentystyczne - implanty zębów Warszawa

Implanty stomatologiczne, dentystyczne - implanty zębów Warszawa