Przy brakach w uzębieniu najlepszą obecnie opcją jest wstawienie implantów zębowych, które z powodzeniem zastąpią nam utracone zęby. Wraz z rozwojem tak wygodnej dla pacjenta metody, zwiększa się również liczba producentów implantów protetycznych, którzy mają na celu przywrócenie komfortu i pewności siebie ludziom, których dotknęła ta przypadłość.

Jednym z nich jest firma Dentsply Implants. Jest to renomowana marka, która w 2011 roku połączyła się ze szwedzką firmą Astra Tech Denta. Wspomniana firma stomatologiczna przeprowadziła już wiele badań, które przyczyniły się do rozwoju nowych produktów. Dzięki połączeniu sił z Astra Tech Denta rozwój w dziedzinie implantów idzie w jeszcze szybszym i lepszym kierunku. Mowa tu chociażby o nowych implantach, które stworzono w oparciu o normy biologii i biomechaniki. Co więcej, są to implanty mające najszerszą dokumentację kliniczną i naukową. Powyższe implanty przyspieszają znacznie okres gojenia, co jest najważniejsze dla pacjenta.

Inną, równie cenioną firmą na rynku implantów zębowych jest Cortex-Dental Impants. To co odróżnia tego producenta to fakt, że implanty zębowe są stworzone tylko i wyłącznie przez lekarzy, a dokładnie chirurgów szczękowych, którzy mają ogromną wiedzę w tej dziedzinie. Takie rozwiązania idealnie sprawdzają się w przypadku odbudowy utraconych zębów. Ponadto produkty Cortex-Dental Impants objęte są dożywotnią gwarancją, dlatego też pacjent ma pewność, że zostały wykonane z należytą ostrożnością, są odpowiedniej jakości i posiadają wiele certyfikatów, takich jak: FDA, SFDA China, ISO 9001, ISO 13485 i CE.

Kolejną renomowaną marką nastawioną na implanty jest firma Alpha Bio Tec. Jest to połączenie świetnej jakości, innowacyjności i wielu badań, które doprowadziły ją na szczyt. Program Alpha Bio Tec dzieli się na dwie części. Pierwsza to chirurgiczno-implantologiczna, z kolei druga to systemy protetyczne. System implantów jest nowoczesny, wszystkie są pokryte innowacyjną powierzchnią OSSEOFIT, dzięki której implant szybko zrasta się z kością. Spiralne implanty z kolei dzięki swojej budowie świetnie zagnieżdżają się w kościach o słabej jakości. Firma wprowadziła na rynek ostatnio również implanty z powierzchnią NanoTec TM. Ta powierzchnia umożliwia szybsze wszczepiania implantów. Ponadto czas gojenia się ran jest szybszy, a implanty są objęte całkowitą gwarancją. Posiadają również wszystkie atesty i znaki jakości, których wymaga Unia Europejska i Federalny Urząd Rejestracji (FDA).

Każdy z przedstawionych producentów implantów protetycznych dba w każdym calu o jakość wykonanych wyrobów. Ponadto pacjent jest stawiany na pierwszym miejscu. Dba się o jego komfort i jak najłatwiejsze przejście przez okres wykonywania zabiegów. Firmy dbają w związku z tym o ciągły rozwój technologii w tej dziedzinie i poszukują coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań.