Przy brakach w uzębieniu najlepszą obecnie opcją jest wstawienie implantów zębowych, które z powodzeniem zastąpią nam utracone zęby. Wraz z rozwojem tak wygodnej dla pacjenta metody, zwiększa się również liczba producentów implantów protetycznych, którzy mają na celu przywrócenie komfortu i pewności siebie ludziom, których dotknęła ta przypadłość.

Najlepiej jest stawiać na sprawdzone rozwiązania, które mają ogromne doświadczenie w produkcji i zastosowaniu klinicznym swoich produktów a jednocześnie stale udoskonalają swoje produkty. Jedną  z nich jest firma Dentsply Sirona. Jest to renomowana marka takich systemów implantologicznych jak: Ankylos, Astra Tech Implant System i Xive, zarówno ze stożkowymi połączeniami wewnętrznymi, jak i obustronnie płaskimi (flat-to-flat). Są one wyśmienicie przebadane klinicznie, udokumentowane naukowo oraz wykorzystywane w klinikach i gabinetach stomatologicznych na całym świecie.

Inną, równie cenioną firmą na rynku implantów zębowych jest firma szwajcarska firma Straumann. To co odróżnia tego producenta to precyzja, innowacja i wsparcie największej na świecie grupy naukowców. Straumann to nie tylko implanty o tej samej nazwie w jakości premium ale też implanty Neodent i komponenty protetyczne Medentika. Wszystko po to aby wyjść na przeciw wszelkim możliwym potrzebom pacjentów i lekarzy. Firma Straumann dostarcza też najwyższej jakości implanty cyrkonowe jak np. implanty Straumann Pure.

Każdy z przedstawionych producentów implantów protetycznych dba o jakość wykonanych wyrobów. Ponadto pacjent jest stawiany na pierwszym miejscu. Dba się o jego komfort i jak najłatwiejsze przejście przez okres wykonywania zabiegów. Firmy dbają w związku z tym o ciągły rozwój technologii w tej dziedzinie i poszukują coraz to bardziej innowacyjnych rozwiązań. To wszystko pociąga za sobą ogromne koszty zanim finalny produkt znajdzie się na rynku, stąd należy być bardzo ostrożnym jeśli ktoś oferuje implanty w znacząco niskiej cenie bo najczęściej jest to związane z brakiem lub wyjątkowo mizernym dorobkiem doniesień naukowych stojących za daną marką. Trzeba pamiętać, że umiejętność wykonanie śruby posiada każdy ślusarz. Ale implant, to nie zwykła śruba.