Z pewnością każdy z nas chciałby mieć piękny, biały uśmiech. Kiedyś wybielanie zębów było mało dostępne, a zarazem nie tak skuteczne jak obecnie.
Wyróżnia się dwie grupy metod wybielania zębów – te, które są przeprowadzane przez dentystów, a także te domowe. Różnią się one skutecznością, ceną, jak również długością przeprowadzania.
Metody domowe
Są one chętnie wybierane przez wszystkich, którzy chcą poprawić swój uśmiech przy niewielkich kosztach. Najczęściej stosuje się pasty, płukanki czy specjalne żele. W zależności od zawartych składników, pozwalają rozjaśnić szkliwo w niewielkim stopniu. W odróżnieniu od gabinetowych metod skuteczność obejmuje najczęściej jeden ton.
Wybielanie zębów przez dentystę
Obecnie stosowane nowoczesne środki wybielania odznaczają się wysoką skutecznością. Metody dzielą się na te przeprowadzane w gabinecie dentystycznym oraz w domu.
W pierwszym przypadku lekarz zabezpiecza dziąsła pacjenta i pokrywa zęby specjalnym żelem. Następnie naświetla go specjalną lampą i pozostawia go na pewien czas na zębach. Zabieg ten można powtórzyć kilkukrotnie aż do uzyskania oczekiwanego efektu. Pozwala on na rozjaśnienie zębów nawet o kilka tonów.
W drugim przypadku stomatolog wykonuje dla pacjenta indywidualną nakładkę na zęby, dopasowaną do jego zgryzu. Daje mu również żel wybielający na kilka dni. Pacjent nosi tę nakładkę z żelem przez określony czas przez kilka dni.
Należy pamiętać, że u każdego skutki wybielania mogą być inne. Zależy to przede wszystkim od naturalnej barwy zębów danej osoby i ich podatności na środki wybielające. Ważną informacją jest również fakt, że środki te nie wybielają koron, licówek czy wypełnień..
Jeśli planujesz rozjaśnić swój uśmiech pamiętaj, aby wcześniej zapoznać się z przeciwwskazaniami konkretnych metod. Dzięki temu unikniesz nieprawidłowości w przebiegu zabiegów.